Bachański: Leczyłem skutecznie i bezpiecznie

Dr Marek Bachański  odpowiedział w końcu na zarzuty stawiane mu przez  Centrum Zdrowia . „Nie mam sobie nic do zarzucenia”.

Oskarżony  przez swoich zwierzchników o nadużycia, lekarz do tej pory milczał i odmawiał komentarzy dla mediów. Dzisiaj rozesłał jednak list otwarty . Lapidarny i krótki, nie odnosi się w nim do szczegółów konfliktu. Oświadczył jedynie, że informacje podane przez Dyrektora Centrum Zdrowia Dziecka są nieprawdziwe. Dowody na to lekarz, jak twierdzi,  przedstawił w Ministerstwie Zdrowia. „Jako lekarz prowadzący nie mam sobie nic do zarzucenia. Dołożyłem wszelkich starań aby kuracje była skuteczna i  bezpieczna dla moich pacjentów o czym niezbicie świadczy stan ich zdrowia” – napisał dr Bachański w liście do mediów. I podkreślił:  „dołożyłem wszelkich starań aby kuracje była skuteczna i  bezpieczna dla moich pacjentów o czym niezbicie świadczy stan ich zdrowia”.

Dr Marek Bachański jako pierwszy w Polsce leczył dzieci z lekooporną padaczka olejem z konopi z czynną w nim substancją CBD.

Cała treść oświadczenia dr Marka Bachańskiego:

 

„W związku z informacjami medialnymi na mój temat i metodami przeze mnie stosowanymi wobec pacjentów cierpiących na padaczkę oporną na leki oświadczam, że informacje podane przez dyrektora Centrum Zdrowia Dziecka na temat mojej działalności są nieprawdziwe .Zgromadzone przez mnie dowody w tej sprawie przedstawiłem w dniu dzisiejszym w Ministerstwie Zdrowia i dalej będę przedstawiał w stosownym czasie.

Moja postawa wynika tylko i wyłącznie z troski o dobro pacjentów i ma służyć polubownemu rozstrzygnięciu sporu. Lubię załatwiać sprawy w ciszy i spokoju. Najlepiej jednak czuję się wśród pajcnetów a nie na ministerialnych korytarzach . najważniejsze dla mnie jest żeby znów mógł leczyć pacjentów swoich i według najnowocześniejszych metod.

Jednoczesnie oświadczam że jako lekarz prowadzący nie mam sobie nic do zarzucenia. Dołożyłem wszelkich starań aby kuracje była skuteczna i  bezpiczna dla moich pacjentów o czym niezbicie śiwadcy stan ich zdrowia. A jako lekarz leczący na co dzień najbardziej skomplikowane przypadki padaczki u dzieci mam świadomość wielu ograniczeń w mojej pracy.  Nie mogę leczyć pacjentów tak, jak bym chciał.”

z poważaniem

Marek Bachański